Aby sme nevyschli - prispejte na vrt studne pre Vzdelávacie centrum

Milí priatelia Vzdelávacieho centra Zaježová, ocitli sme sa v situácii, keď nám začal v letnom období vysýchať zdroj pitnej vody. Málokto z nás pocíti nedostatok vody na vlastnej koži, keďže máme na Slovensku stále dostatok zdrojov pitnej vody. Nám sa to však stalo minulý rok v lete, počas dlhotrvajúceho obdobia sucha, keď nám v centre úplne došla pitná voda - prameň, z ktorého sme doposiaľ čerpali vodu vyschol.  Nosili sme stovky litrov pitnej vody z druhého prameňa v bareloch na vozíku, aby semináre mohli nerušene bežať ďalej. 

Potrebujeme vašu pomoc na vybudovanie novej vŕtanej studne. Pomôžte nám nevyschnúť a podporte nás cez zbierku na portáli Ludialudom

Ročne nás navštívi 3 500 ľudí. Žiakov, učiteľov, rodičov a širokej verejnosti, aby sa niečo naučili. O sebe, prírode aj spoločnosti. Centrum je otvorený priestor, kde chodia lektori nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Stretnete u nás profesorku z Brazílie aj biskupa, vedca aj buddhistického mnícha. Ľudia u nás meditujú, diskutujú, tancujú aj študujú. Školy k nám nechodia počúvať prednášky, ale učiťsa vyrábať prírodnú kozmetiku, načúvať zvukom lesa, zážitkom uzrieť iný pohľad na seba a svet, aj variť férové jedlá. K tomu všetkému ale potrebujeme vodu. Bez vody život u nás vyschne.

Potrebujeme vašu pomoc na vybudovanie novej vŕtanej studne. Pomôžte nám nevyschnúť a podporte nás cez zbierku na portáli Ludialudom

Celková potrebná suma: 8000 €

Doposiaľ vyzbieraná suma: 3500 €

Momentálne potrebujeme vyzbierať: 4500 €

Suma pokrýva 65 m hlboký vrt, projektovú dokumentáciu, geologický prieskum, čerpadlo, vykopanie a osadenie vodovodného potrubia, rozbor vody.

ĎAKUJEME ZA AKÝKOĽVEK FINANČNÝ DAR ! 

Ako sa Vám páči tento text?: 
0
Zatiaľ nehodnotené