Čchi kung čung juan v prírode

Málokto tuší o čom všetkom môže byť čchi kung. Pozývame Vás ho spoznať, zažiť a predovšetkým sa naučiť cvičiť. Od piatka do nedele môžete absolvovať približne 15 hodín výuky základov umenia vnútornej premeny - čchi kung-u čung juan ( zhong yuan qi gong - zyq ).
 

ZYQ patrí medzi doteraz živé, najstaršie a najkomplexnejšie školy liečebného čchi kungu. Od dávnych dôb prináša možnosti k náprave zdravia a rozvoju človeka. Cvičíme jednoducho, pracujeme na premene vlastného vnútra vďaka pohybovým – prípravným, a meditačných cvičeniam. Na základe poznatkov a múdrosti dávnoveku sa vďaka cvičeniu vraciame naspäť k prírode. K prirodzeným kvalitám ľudskej existencie - ku šťastiu a slobode.

Úvodný, prvý stupeň je zameraný na uvoľnenie tela - zlepšenie zdravia.

Zvyšujeme množstvo a kvalitu životnej energie a využívame ju k vlastnému ozdraveniu. Dobré zdravie a dostatok energie je dôležitý základ k úspešnému a šťastnému životu. Ako aj k celkovému rozvoju človeka - k rozvoju intelektu, zmyslov a k posiľneniu ducha. V ZYQ od začiatku trénujeme myseľ. Zlepšujeme pozornosť a koncentráciu...
 

Víkendom a krásami Zaježovskej prírody Vás bude prevádzať certifikovaný inštruktor zyq Miroslav Chudej.

https://www.facebook.com/zyqinstructormiroslav/

 

Súčasťou víkendu je aj prednaška Hanny Bohlin o strave pôvodných národov, ktorá sa vyznačovala veľkou hustotou živín. Dozviete sa, čo nám v dnešnej modernej strave chýba a čo jesť, aby sme sa vrátili k tradičnej strave bohatej na dôležité vitamíny, tuky a minerály. Prednáška bude inspirovaná prácou nadácie Westona Price. www.westonaprice.org

 

 

 Organizácia:
Začneme v piatok večer, s výukou a cvičením I. stupňa skončíme v nedeľu po obede. Cvičenia a vysvetľovanie si cez víkend spríjemníme aj výletmi do čarovného okolia.

Program kurzu, v rozsahu približne 15hodín :

piatok 18:00 - 21:00
sobota  9:30 - 12:30 a 16:00 - 19:30
nedeľa  9:00 - 12:30 a 13:30 - 15:00

a náročnosť cvičení sa doladí aj podľa účastníkov seminára a počasia.

Kurz je vhodný aj pre anglicky hovoriacich.

Spanie vo vlastných spacákoch na posteliach v spoločnej hosťovskej izbe alebo na sene. Cena kurzu zahŕňa aj kvalitnú stravu z miestnych zdrojov ( vegetariansku aj nevegetariansku ).

Na miesto sa dá dostať len terénnym autom. Obyčajným autom sa dostanete cca 1km od miesta, nad Podsekier. Odtiaľ musíte prejsť pešo. Ak budete mať problém dostať sa  na miesto alebo naspäť, dajte nám vedieť. Pokúsime sa Vám pomôcť.

Pre registráciu je treba uhradiť poplatok vopred na účet, pre viac info: hanna@zajezka.sk, 0915 279 905

 

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.