Vzdelávacie centrum Zaježová


Budova bývalého gazdovstva v lokalite Polomy slúži ako základňa pre skupinové vzdelávacie pobyty už od roku 1991. Miestne občianske združenia, ale aj nezaježovské organizácie a jednotlivci, ktorí si ho prenajímajú, tu organizujú rôznorodé podujatia – remeselné kurzy, školy v prírode, výuky tanca, či meditácie. V rokoch 2008-2014 boli budova a jej okolie postupne rekonštruované s cieľom nielen skvalitniť ubytovanie, ale ak predviesť rôzne postupy využitia prírodných materiálov v staviteľstve, obnoviteľné zdroje energie, či princípy permakultúrneho dizajnu.  Vzdelávacie centrum Zaježová je spoločným majetkom celoslovensky pôsobiacej environmentálnej organizácie CEEV Živica a miestneho občianskeho združenia Pospolitosť pre harmonický život. Na základe ich vzájomnej dohody centrum plne spravuje CEEV Živica.

Poslaním Vzdelávacieho centra je vytvoriť priestor pre inšpirovanie, poznávanie a osobný rozvoj. Podporuje zodpovednú spotrebu a vedomú skromnosť a tiež ochranu životného prostredia v lokálnom aj globálnom rozsahu.

Povzbudzujeme ľudí, aby hľadali vlastnú cestu založenú na slobode, zodpovednosti a úcte.

Centrum je otvorené všetkým bez ohľadu na vek, náboženstvo a životný štýl. Ponúka pestrú paletu seminárov pre verejnosť, ústranie pre jednotlivcov (viď. Ústranie v tme a Meditačné ústranie), programy pre školy, či teambuildingové pobyty pre firmy.Súvisiace kontakty
Obrázok používateľa Vzdelávacie centrum Zaježová
Obrázok používateľa Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Obrázok používateľa Pospolitosť pre harmonický život
Typ projektu
Dlhodobý
Stav projektu
Prebiehajúce

O nás

Táto stránka vznikla a je prevádzkovaná vďaka podpore tu pôsobiacich občianskych združení a časti miestnych obyvateľov, ktorí sa cítia byť súčasťou komunity Zaježka. Komunita Zaježka je neformálnou skupinou aktívnych ľudí zo Zaježovej a blízkeho okolia, ktorí spolupracujú a zapájajú sa do miestneho spoločenského diania.

NOVINKY ZO ZAJEŽKY EMAILOM

Pokiaľ Vás stránka Zaježky zaujala a chcete mať prehľad o novinkách na nej, prihláste sa k odberu správ z nej vpísaním Vašej emailovej adresy do kolónky nižšie. Približne raz mesačne dostanete súhrn informácií o nových článkoch, podujatiach, ponukách a ďalších novinkách.

Prečo si vytvoriť na stránke Zaježky účet?

Ľudia zaregistrovaní na stránke majú možnosť komentovať články, podujatia a pod. Čoskoro otvoríme aj diskusné fórum, ku ktorému budú mať tiež prístup. Časť obsahu stránky a diskusných fór bude viditeľná len určitej skupine ľudí, ktorí sa na nej zaregistrujú - napr. obyvatelia Zaježovej, obyvatelia regiónu, alebo ľudia, ktorí Zaježku opakovane navštevujú (tzv. skupina "Priatelia Zaježky"). Tieto možnosti zatiaľ iba pripravujeme, ale budeme radi, keď sa zaregistrujete už teraz. Prejavíte tak svoj záujem a budete nás motivovať, aby sme tieto služby sprevádzkovali čo najskôr.
 

Prihlásenie