O Zaježke
O Sekieri
Prenájom Polomov
Program
Pre návštevníkov
Ako nám pomôcť
Náš obchodík
Obrázky
Zaujímavosti
Kontakt

English version

 Tento priestor chceme využiť, aby sme vás informovali o zaujímavých stránkach, článkoch, informáciách, ktoré sa týkajú našej činnosti. Taktiež ho ponúkame ľuďom, ktorí majú blízko k Zaježke - môžu sem umiestniť niečo zo svojej umeleckej tvorby, odkazy na vlastné stránky, názory a pod. Stránku budeme postupne dopĺňať.


Od jaskynných malieb k internetu
Manuál pre pre učiteľov detí prvého stupňa ZŠ k vyučovaniu základov informačných a komunikačných technológií
Manuál vznikol v rámci nášho projektu s názvom „Od jaskynných malieb k internetu“, ktorý bol financovaný z Nadačného fondu Slovak Telekom zriadeného pri Nadácii Intenda. Zámerom projektu bolo uviesť deti zo Zaježovej do problematiky informačných technológií. Nosným pilierom projektu bolo 8 poobedňajších stretnutí a celodenná exkurzia, na ktorých sa miestne deti hravou formou oboznámili s históriou a formami komunikácie – od prvého neverbálneho dohovárania sa medzi predkami človeka, cez vyjadrovanie formou slov a symbolov, vynález písma, tlače, drôtovej a bezdrôtovej komunikácie až po internet a rôzne formy jeho využitia. 

Manuál je súčasne opisom realizácie jedného z našich projektov v prospech miestnych detí.
Manuál na stiahnutie (1,8 MB)

Ústranie - Živé hospodárstvo

Stránka Roba a Janky zo Zaježovej


www.ekoobchod.sk
Keď nakupovať, tak zodpovedne - ekoobchod vám to umožní. Zoženiete tam výrobky s označením Fair Trade, ktoré zaručuje, že peniazmi napríklad za čokoládu nefinancujete klčovanie pralesov, ožobráčovanie ľudí z tretieho sveta, šírenie GMO a pod. Takisto tu nájdete bioprodukty, prírodnú kozmetiku, drevené hračky a iné pekné veci.www.gen-europe.org
Celosvetová sieť ekodedín. Okrem iného tam nájdete kontakty na záujímavé projekty po celom svete - ekodediny, komunity, alternatívnych farmárov a pod.
Alternatíva

www.alter-nativa.sk
Brdárka - malá obec neďaleko Revúcej, kde tiež skúšajú "žiť inak".
Časopis Kruh Života

Kruh života - časopis v súlade s prírodou.


www.ozartur.sk
Stránka občianskeho združenia slovenských architektov a staviteľov, ktorí sa venujú prírodnému staviteľstvu.www.jakubwihan.com
Stránky českého staviteľa zo slamených balíkov - Jakuba Wihana

www.ekovesnice.cz www.slamenedomy.cz www.slamenejurty.cz
Skupina navzájom prepojených stránok, ktoré sa venujú prírodnému staviteľstvu a tematike ekodedín.
Permalot
...permakultúrny projekt v Bouzove neďaleko Olomouca - alternatívne staviteľstvo, permakultúra, komunita, akcie pre verejnosť...
www.ekovesnicky.cz
Česká stránka o ekodedinách, komunitách a podobných projektoch. Množstvo informácií o alternatívnom životnom štýle.

www.hlina.info
Informácie o hline ako stavebnom materiály.www.changenet.sk
Internetový denník o ľuďoch, ktorí menia svet. Články, kalendár, adresár, linky a množstvo ďalších zaujímavých informácií z prostredia ľudí, ktorí sa snažia prispieť k budovaniu uvedomelej občianskej spoločnosti.
www.hadrava.net

Hrnčiar Martin Hadrava sa zaoberá keramikou vypaľovanou drevom s glazúrami s popola. Pravidelne organizuje semináre a stretnutia ľudí, ktorých zaujíma tento tradičný postup.